Opera: Chroniki ubojnogo otděla - Opera: Chroniki ubojnogo otděla 2
(season)- Opera: Khroniki uboynogo otdela 2 (more)
Russia,
2006, 20 h 48 min
(Length: 52–104 min)
Screenplay:
Lyudmila Pivovarova, Aleksandr Novototskiy-Vlasov, Oleg Malovichko, Andrey Kivinov (more)Composer:
Aleksey ZubarevCast:
Yuriy Kuznetsov, Vladimir Shevelkov, Aleksey Nilov, Yuri Tarasov, Sergey Selin, Anastasiya Melnikova, Natalya Nemshilova, Oskar Kuchera, Anna Vartanyan, Марина Рокина, Andrey Kuznetsov, Kirill Käro (more)Episodes(17)
-
Okhota na shuby (S02E01)
-
Rodnaya krov (S02E02)
-
Odin protsent somneniya (S02E03)
-
Glukhar (S02E04)
-
Chernaya vdova (S02E05)
-
Piterskiy tranzit (S02E06)
-
Zelen (S02E07)
-
Khromoy chert (S02E08)
-
Eto shou-biznes (S02E09)
-
Chernyy chulok (S02E10)
-
Ispoved (S02E11)
-
Zakon zhanra (S02E12)
-
Zaveshchanie (S02E13)
-
Vospitatel (S02E14)
-
Neputevaya (S02E15)
-
Foto na pamyat (S02E16)
-
Telo i delo (S02E17)
Cast
Aleksey Uteganov
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Sergey Zhukovich
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Anatoliy Kondyubov
Best series:
Gibel imperii (2005) (series)
Jesenin (2005) (series)
Trotskiy (2017) (series)
Aleksandr Udalov
Best series:
Ladoga (2014) (series)
The Road to Calvary (2017) (series)
Ubojnaja sila (2000) (series)
Vladimir Kraynev
Soviet Union
Aleksandr Razbash
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Ivars Kalninš
Soviet Union
Best series:
TASS upolnomochen zayavit... (1984) (series)
Romance in the City (2006) (series)
Vasiliy Serikov
Soviet Union
Алексей Макаров
Soviet Union
Irina Rakhmanova
Soviet Union
Ольга Кабо
Soviet Union
Best series:
Head of the Class (1986) (series)
Elena Yakovleva
Soviet Union
Best series:
Kursanty (2004) (series)
Boris Khvoshnyanskiy
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Maria Semenova
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Yuriy Kovalyov
Best series:
The Master and Margarita (2005) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Julia Novikova
Russia
Aleksandr Naumov
Soviet Union
Best series:
Chernobyl: Zone of Exclusion (2014) (series)
The Kitchen (2012) (series)
Granica. Tajožnyj roman (2001) (series)
Olga Prokhvatylo
Soviet Union
Best series:
Zolotoj těljonok (2005) (series)