USA,
2019, 7 h 47 min
(Length: 23–53 min)
Creators:
Ford RileyComposer:
Christopher WillisCast:
Max Charles, Joshua Rush, Diamond White, Atticus Shaffer, Dusan Brown, Kevin Schon, Andrew Kishino, Vargus Mason, Dee Bradley Baker, Landry Bender, Rob Lowe, Khary Payton, Phil LaMarr, Bryana Salaz (more)VOD (1)
Episodes(19)
-
Battle for the Pride Lands (S03E01)
-
The Harmattan (S03E02)
-
The Accidental Avalanche (S03E03)
-
Ghost of the Mountain (S03E04)
-
Marsh of Mystery (S03E05)
-
Dragon Island (S03E06)
-
Journey of Memories (S03E07)
-
The Race to Tuliza (S03E08)
-
Mama Binturong (S03E09)
-
Friends to the End (S03E10)
-
The Tree of Life (S03E11)
-
The River of Patience (S03E12)
-
Little Old Ginterbong (S03E13)
-
Poa the Destroyer (S03E14)
-
Long Live the Queen (S03E15)
-
The Lake of Reflection (S03E16)
-
Triumph of the Roar (S03E17)
-
Journey to the Pridelands (S03E18)
-
Return to the Pridelands (S03E19)
Cast
Miki Yamashita
Best series:
Cobra Kai (2018) (series)
One Life to Live (1968) (series)
The Lion Guard (2016) (series)
Lana McKissack
USA
Best series:
Shameless (2011) (series)
Life in Pieces (2015) (series)
NCIS: Naval Criminal Investigative Service (2003) (series)
Tiffany Espensen
China
Best series:
House M.D. (2004) (series)
The Boondocks (2005) (series)
Lie to Me (2009) (series)
Jaime Camil
Mexico
Best series:
Devious Maids (2013) (series)
Jane the Virgin (2014) (series)
Schmigadoon! (2021) (series)
David S. Jung
USA
Best series:
BoJack Horseman (2014) (series)
The Shield (2002) (series)
Brooklyn Nine-Nine (2013) (series)
Jeremy Ray Valdez
USA
Best series:
The Shield (2002) (series)
Longmire (2012) (series)
Castle (2009) (series)
Rafael Petardi
Best series:
The Chosen (2017) (series)
Carmen Sandiego (2019) (series)
FlashForward (2009) (series)
G.K. Bowes
Best series:
Young Justice (2010) (series)
Gurren Lagann (2007) (series)
Love, Death & Robots (2019) (series)
Henry Kaufman
Best series:
We Bare Bears (2015) (series)
Clarence (2013) (series)
Voltron: Legendary Defender (2016) (series)
Danny Jacobs
USA
Best series:
Futurama (1999) (series)
Mad Men (2007) (series)
Star Wars: The Bad Batch (2021) (series)
Michael Luwoye
USA
Best series:
The Gilded Age (2022) (series)
Curb Your Enthusiasm (2000) (series)
Waco: The Aftermath (2023) (series)
Cam Clarke
USA
Best series:
Avatar: The Last Airbender (2005) (series)
God, the Devil and Bob (2000) (series)
Mad Jack the Pirate (1998) (series)
Ernie Sabella
USA
Best series:
Quantum Leap (1989) (series)
Timon and Pumbaa (1995) (series)
The Good Wife (2009) (series)
Justin Felbinger
Best series:
We Bare Bears (2015) (series)
Infinity Train (2019) (series)
Summer Camp Island (2018) (series)
Nick Watt
Best series:
The Lion Guard (2016) (series)
Maisie Klompus
USA
Best series:
Goliath (2016) (series)
Dirty John (2018) (series)
Abbott Elementary (2021) (series)
Lacey Chabert
USA
Best series:
Young Justice (2010) (series)
The Avengers: Earth's Mightiest Heroes (2010) (series)
Robot Chicken (2005) (series)
Jason Marsden
USA
Best series:
Young Justice (2010) (series)
Batman: The Animated Series (1992) (series)
The Legend of Korra (2012) (series)
Rachel Crow
USA
Best series:
The Office (2005) (series)
The Lion Guard (2016) (series)
Big Time Rush (2009) (series)
Sophie Reynolds
Best series:
The Lion Guard (2016) (series)
American Born Chinese (2023) (series)
L.A.'s Finest (2019) (series)