Diary (4)
Mé návštěvy projekcí na 50. ročníku Letního filmového festivalu v Uherském Hradišti 2024
26.7.
Midnight Cowboy (1969; John Schlesinger)
Nights of Cabiria (1957; Federico Fellini)
The Elephant Man (1980; David Lynch)
Pan Prokouk ouřaduje (1947; Karel Zeman)
Vynález zkázy (1958; Karel Zeman)
27.7.
Blue Velvet (1986; David Lynch)
La Strada (="Silnice"; 1954; Federico Fellini)
Panoptikoni (2024; George Sikharulidze)
Harold and Maude (1971; Hal Ashby)
28.7.
Zápisník alkoholičky (2024; Dan Svátek)
The Sweet Life (1960; Federico Fellini)
I Was Born, But... (1932; Jasudžiró Ozu)
Twin Peaks: Fire Walk with Me (1992; David Lynch)
29.7.
Eraserhead (1977; David Lynch)
Easy Rider (1969; Dennis Hopper)
Amarcord (1973; Federico Fellini)
Pather Panchali (= "Žalozpěv stezky"; 1955; Satjádžit Ráj)
Remember How I Used to Ride a White Horse (2023; Ivana Bosnjak, Thomas Johnson)
There Are People in the Forest (2023; Szymon Ruczyński)
AirHostess-737 (2022; Thanasis Neofotistos)
Headspace (2022; Aisling Byrne)
Women Visiting a City (2022; Enrique Buleo)
PAPA - Notes on Life and Death (2023; Andreas Bøggild Monies)
30.7.
Ďáblova past (1961; František Vláčil)
Návrat ztraceného syna (1966; Evald Schorm)
Wild at Heart (1990; David Lynch)
Mulholland Drive (2001; David Lynch)
Aparajito (= "Nezdolný"; 1956; Satjádžit Ráj)
31.7.
Lost Highway (1997; David Lynch)
The Conversation (1974; Francis Ford Coppola)
An Inn in Tokyo (1935; Jasudžiró Ozu)
Pracesy (2023; Andrej Kašperski)
Apur Sansar (= "Hlas krve"; 1959; Satjádžit Ráj)
1.8.
Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992; Věra Chytilová)
My Twentieth Century (1989; Ildikó Enyedi)
Údolí včel (1968; František Vláčil)
Moje TOP filmy a seriály daného roku
FILMY (2023)
1. The Whale
2. Babylon
3. Aftersun
4. Spider-Man: Across the Spider-Verse
5. Tár
6. Talk to Me
7. Guardians of the Galaxy Vol. 3
8. Elemental
9. Oppenheimer
12. Past Lives
13. Invalida
14. Killers of the Flower Moon
15. Napoleon
SERIÁLY / SÉRIE (2023)
1. Loki S2
5. Oshi no Ko
FILMY (2022)
1. Everything Everywhere All at Once
2. The Northman
3. Elvis
4. Puss in Boots: The Last Wish
5. The Menu
7. Drive My Car
8. Marcel the Shell with Shoes On
9. The Batman
10. Nope
11. Bullet Train
13. Thirteen Lives
SERIÁLY / SÉRIE (2022)
1. Dahmer
3. Chainsaw Man
FILMY (2021)
1. Dune
4. CODA
6. Free Guy
7. Mad God
8. Belle
10. Spencer
SERIÁLY / SÉRIE (2021)
1. Arcane: League of Legends S1
2. Loki S1
Moje návštěvy kina
(G) = Golden Apple Cinema, Zlín; (S) = Kino Světozor, Praha; (M) = Malé Kino Ateliéry, Zlín 1-Kudlov
2024
29.8. - Longlegs (Osgood Perkins) (G)
15.8. - Alien: Romulus (Fede Alvarez) (G)
21.7. - Inside Out 2 (Kelsey Mann) (G)
5.7. - Horizon: An American Saga - Chapter 1 (Kevin Costner) (G)
19.6. - The Wind Rises (Hajao Mijazaki) (G)
1.6. - Furiosa: A Mad Max Saga (George Miller) (G)
11.5. - The Fall Guy (David Leitch) (G)
11.5. - Kingdom of the Planet of the Apes (Wes Ball) (G)
26.3. - Monty Python's Life of Brian (Terry Jones) (G)
16.3. - Coup de chance (Woody Allen) (M)
15.3. - Dune: Part Two (Denis Villeneuve) (G)
2.3. - Dune: Part Two (Denis Villeneuve) (G)
21.2. - The Zone of Interest (Jonathan Glazer) (M)
27.1. - Poor Things (Yorgos Lanthimos) (G)
20.1. - Spirited Away (Hajao Mijazaki) (G)
2023
16.12. - Wonka (Paul King) (G)
2.12. - Napoleon (Ridley Scott) (G)
25.11. - The Boy and the Heron (Hajao Mijazaki) (G)
21.10. - Killers of the Flower Moon (Martin Scorsese) (G)
26.9. - A Haunting in Venice (Kenneth Branagh) (S)
24.9. - Bod Obnovy (Robert Hloz) (G)
20.7. - Oppenheimer (Christopher Nolan) (G)
16.7. - Indiana Jones and the Dial of Destiny (James Mangold) (G)
15.7. - Suzume (Makoto Šinkai) (G)
28.6. - Air (Ben Affleck) (G)
17.6. - The Flash (Andy Muschietti) (G)
10.6. - Spider-Man: Across the Spider-Verse (Joaquim Dos Santos, Kemp Powers, Justin K. Thompson) (G)
7.5. - Guardians of the Galaxy Vol. 3 (James Gunn) (G)
27.3. - Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Swordsmith Village (Haruo Sotozaki) (G)
25.3. - Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (John Francis Daley, Jonathan Goldstein) (G)
21.1. - Babylon (Damien Chazelle) (G)
2022
21.12. - Top Gun: Maverick (Joseph Kosinski) (G)
17.12. - Avatar: The Way of Water (James Cameron) (G)
26.11. - Fabelmans (Steven Spielberg) (G)
17.9. - Jan Žižka (Petr Jákl) (G)
5.7. - Elvis (Baz Luhrmann) (G)
/.6. - The Batman (Matt Reeves) (nezapsal jsem si datum, jsem hňup) (G)
11.6. - Doctor Strange in the Multiverse of Madness (Sam Raimi) (G)
24.4. - The Northman (Robert Eggers) (G)
Mé návštěvy projekcí na 49. ročníku Letního filmového festivalu v Uherském Hradišti 2023
28.7.
Rio Bravo (1959; Howard Hawks)
Scarface (1932; Howard Hawks, Richard Rosson)
Todo sobre mi madre (= Vše o mé matce; 1999; Pedro Almodóvar)
Lotto (2023; Zaza Khalvachi, Tamta Khalvashi)
29.7.
Cień (= Kdo zrazuje; 1956; Jerzy Kawalerowicz)
Paisà (1946; Roberto Rossellini)
His Girl Friday (1940; Howard Hawks)
Noc nevěsty (1967; Karel Kachyňa)
30.7.
Ladri di biciclette (= Zloději kol; 1948; Vittorio De Sica)
To Have and Have Not (1944; Howard Hawks)
Germania anno zero (= Německo v roce nula; 1948; Roberto Rossellini)
Karamazovi (2008; Petr Zelenka)
The Big Sleep (1946; Howard Hawks)
31.7.
Monsieur Chocolat (2016; Roschdy Zem)
Carne trémula (= Na dno vášně; 1997; Pedro Almodóvar)
Kupé (2022; Tereza Burianová, Jonáš Urbánek,...)
Absolutní shoda (2023; Michael Klemm)
Neviditelný (Lukáš Mika)
Všechno bude zase dobrý (2022; Marek Čermák)
Ukolébavka (Laura Kotková)
Reality off (Lucie Slezáková)
Macocha (Patricie Rymarová)
Romeo a Julie? (2022; Jan Daniel)
Na konec spirály (2022; Eliška Kerbachová)
Amori Dolori (2022; Valeria Recman)
Čekárna (Andrea Kawuloková)
Každá vteřina s Kateřinou (2022; Berenika Teličková)
Moje ráno (Jiří Zeman)
1.8.
Broken (2012; Rufus Norris)
Blanquita (2022; Fernando Guzzoni)
Red River (1948; Howard Hawks, Arthur Rosson)
The Boy, the Mole, the Fox, and the Horse (2022; Peter Baynton, Charlie Mackesy)
The Flying Sailor (2022; Amanda Forbis, Wendy Tilby)
Ice Merchants (2022; João Gonzalez)
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It (2022; Lachlan Pendragon)
My Year of Dicks (2022; Sara Gunnarsdóttir)
Carvão (= Dřevěné uhlí; 2022; Carolina Markowicz)
2.8.
Umberto D. (1952; Vittorio De Sica)
A Touch of Zen (1971; King Hu)
Ucho (1970; Karel Kachyňa)
Bringing Up Baby (1938; Howard Hawks)